Olyan eljárással készül mint Limara narancslekvárja.
A második felfőzés után arra az elhatározásra jutottam, hogy legközelebb csak akkor fogok ilyet készíteni, ha megfogok veszni. :D
Már az elkészítés is macerás, mert ahogy levágtam a szárát, valami irtózatosan ragadós fehér nedv folyt ki a zöld fügéből. Amit nem is gondoltam volna, hogy olyan mint a ragasztó. Az edény széléről sem lehetett levakarni olyan egyszerűen.(csak szappanos súrolóval). Ráadásul nem csak az edény lett ragacsos, hanem a kezem is. Annyira csípte az ujjaimat, hogy alig akart elmúlni. Majdnem szétvakartam a kezem.
Ilyen kis csúnya zöld éretlenek voltak a fügék.
És ilyenek lettek.Igaz, hogy most már üvegben vannak.
Foggalmam sincs, hogy mire fogom felhasználni. Talán ha sütök karácsonyra gyümölcskenyeret, abba teszek majd. Vagy, jobb híján megeszegetem :D
Ha van valakinek egy jó ötlete, hogy mire is használhatnám, szívesen fogadom.
4 megjegyzés:
A fügét teljes éretten lehet szüretelni, nem utóérő. De gondolom azóta rájöttél erre. :)
Kedves Marcsi! Éppen ez volt a gond, hogy a rossz idő miatt nem tudott beérni és ezért gondoltam azt, hogy hasznosítom :) Igen tudom és tudtam is, hogy nem utóérő típus a füge.
Az éretlen zöld füge nagyon finom befötként csak le kell vágni a szárát cukor szirupban,megfözni üvegbe tenni és a szirupot újra forralni után száraz dusztba teszük. A szirupot lehet füszerezni fahéjjal, citrommal, vaníliás cukorral, szegfűszeggel.nagyon finom csak ajánlani tudom húsokhoz.
Köszönöm szépen Márta az ötletet, de azt hiszem, hogy ez volt az első és utolsó alkalom, hogy zöld fügét tegyek el. Még mindig van vagy 2 üveggel. Nagyon macerás volt az elkészítése és ráadásul borzasztó édes. Ami már nekem is túlzás.
Megjegyzés küldése